HC Kehra

HC Kehra käsipalliklubi

About club


Käsipallil on Kehras suur roll, ilma selleta seda linna ette kujutada oleks raske, vähemalt kohalikel. Käsipalli mängitakse siin juba 1961. aastast ja on raske leida „kehrakat“ , kes ei oleks vähemal või rohkemal määral seotud käsipalliga. Uhkusega nimetame end käsipallilinnaks ja seda ka põhjusega, käsipall on Kehra hing.
Kehra edulugu käsipallis on olnud enam-vähem pidevalt tõusuteel, aastatel 1973-1980 kuulusid Kehra noortevõistkonnad Eesti paremikku. Tõusuperioodile järgnes mõningane seisak, kuid 1991. aastal lõi Jüri Lepp koos Tarmo Tiidemaaga Spordiklubi Kehra Käsipall, millest alates on Kehra meeste esindusmeeskond ja noorte rühmad kuulunud Eesti tippu.

Saavutused Eestis, Baltikumis ja Euroopas

Käsipalliklubi HC Kehra loomine ja käsipalli uus algus Kehras, on seotud endiste ja praeguste kehralaste sooviga taaselustada traditsioone ja anda võimalus uuele põlvkonnale. Klubi on aasta-aastalt arenenud nii organisatsiooniliselt, majanduslikult kui ka ülesehituslikult. HC Kehral on nii noorte, juunioride, meeste, tüdrukute kui ka klubi fännide võistkond. Meie jaoks on tähtis, et käsipall jõuaks igaüheni – noorte ja vanadeni, olenemata vanusest või soost, oleks tahtmise korral võimalik käsipalli mängida.
Praeguseks hetkeks on 1991. aastal loodud HC Kehra käsipalliklubi tulnud meeste arvestuses 11 korda Eesti meistriks ning 3 korda Balti Liiga võitjaks. Klubi kõige magusaim hooaeg oli aga aastatel 2005/2006, kui kehralased võitsid lisaks Eesti meistri- ja karikavõistluste esikohale ka kuldmedali Balti liigas.
HC Kehra esindusvõistkond on juba aastast 1993 osalenud järjepanu erinevates Euroopa karikasarjades ja on viimastel aastatel olnud konkurentsivõimeline ka Euroopas.
Esindusmeeskond 2015/2016
HC Kehra esindusmeeskonna peatreeneriks sai 2015/2016 aastast Indrek Lillsoo, kellele andis ameti üle pikaaegne peatreener Jüri Lepp. Abitreeneriks on mängiv treener Jaan Kauge.
Viimastel hooaegadel on HC Kehra koosseis teinud läbi suure noorenduskuuri. Mitu endist mängijat on siirdunud välismaale ja juurde on võetud kohalikke noormängijaid. Lisaks on meeskonnaga liitunud kaks noort Ukraina mängijat Viktor Skripak ja Dmitro Jankovskyi. HC Kehra esindusmeeskond on pool profesionaalne. Enamus mängijaid käivad kas tööl või on seotud õpingutega.

Noortetöö

HC Kehra edu aluseks on olnud toetumine noortegruppidele, lähtume põhimõttest, et noored on meie tulevik. Järjepidev töö võimaldab edutada noori aste-astmelt aina kõrgemale ja sedasi kindlustada käsipalli jätkusuutlikus. HC Kehra treeneritena tegutsevad paljud endised ja ka praegused mängijad, moodustades ühiskondliku aktiivi, mis on ka mujal Euroopas üheks klubitöö vormiks. Hetkel töötavad HC Kehra noorte treeneritena Indrek Lillsoo, Kaupo Liiva, Mart Raudsepp, Piret Urmet ja Maire Normak.

HC Kehra spordihoone

Kehra käsipallurite jaoks täitus 2004. aastal kauaaegne unistus – Kehrasse ehitati täismõõtmeline spordihoone, mis on siinsele käsipallikultuuri edendamisele suuresti kaasa aidanud. Huvi käsipalli ja üldse spordi vastu on kehralaste seas suur ja päris oma spordihoone võimaldab rohkematel fännidel käia omadele platsi ääres kaasa elamas, seda nii esindusmeeskonna, duubelmeeskonna kui ka noorte võistluste ajal. Kehras Spordihoones korraldatakse aastas ca 10 käsipalli noorte turniiri, 40 esindusmeeskonna ja 15 esiliiga kohtumist. Kehra spordihoone täituvus protsent on ca 95%, mis näitab kui populaarne Kehras sport on.
Spordihoones on heal tasemel jõusaal, HC Kehra klubiruum ja Spordipubi Sohvik.

Show search filters

Training groups


Show map

1-2 klassi poisid/tüdrukud grupp (HC Kehra) Ask for a trial

Sport -
Levels All levels
Price 10 eurot/kuus

A ja B klass käsipalli grupp (HC Kehra) Ask for a trial

Sport Handball
Levels Beginners
Price 20€

Esiliiga (HC Kehra) Ask for a trial About

Sport Handball
Levels Beginners, Intermediate
Price 15€

HC Kehra naiskond (HC Kehra) Ask for a trial

Sport Handball
Levels -
Price 20

HC Kehra/Center laste käsipalli grupp (HC Kehra) Ask for a trial

Sport Handball
Levels Beginners
Price 10

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (HC Kehra) Ask for a trial About

Sport Handball
Levels Competitors
Price -

Coaches

Mart Raudsepp

59198414

Käsipalliakadeemia (9-12. klass) (HC Kehra)

Sport -
Levels -
Price -

Lastetare lasteaed (5-7 aastased lapsed) (HC Kehra)

Sport -
Levels -
Price -

Lastetare lasteaed (5-7 aastased) käsipalli grupp (HC Kehra) Ask for a trial About

Sport Handball
Levels Beginners
Price 10

Lepatriinu lasteaed (5-7 aastased 2020) (HC Kehra) Ask for a trial About

Sport Handball
Levels Beginners
Price 10

Lepatriinu lasteaed (5-7 aastased lapsed) (HC Kehra)

Sport -
Levels -
Price -

Poisid 2005-2007 (HC Kehra) Ask for a trial About

Sport Handball
Levels Competitors
Price 20€

Poisid 2008/2009 (HC Kehra) Ask for a trial

Sport Handball
Levels Beginners
Price 20€

Coaches

Mart Raudsepp

59198414

Poisid 2010-2011 (HC Kehra) Ask for a trial

Sport -
Levels -
Price -

Coaches

Kaupo Liiva

56898180

Tüdrukud 2008/2009 & 2006/2007 (HC Kehra) Ask for a trial About

Sport Handball
Levels Beginners
Price 20

Coaches

Kaupo Liiva

56898180

Membership registration


Contacts


Kehra, Spordi 2B, 74306

+3725274128

www.hckehra.ee

Coaches


Kaupo Liiva

56898180

Mart Raudsepp

59198414